Komentarze

Surowce naturalne - zalety inwestycji

Autor: komputer79 | Kategorie: Ciekawostki
Tagi: dla mężczyzn
10. stycznia 2015 16:58:00

Jak rozporządzać nazbieranym budżetem, tak żeby na tym nie zgubić? Na wstęp, nie pożądane byłoby lokować 100% pieniędzy w jednym trybie inwestowania, czyli innym sposobem mówiąc dywersyfikacja portfela. W co opłaca się inwestować? Można inwestować w różne kruszce jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto?

Zalety inwestycji w złoto

Inwestycja w złoto polega najczęściej na zakupie jakiejś ilości tego metalu. Nabyć możemy złote sztabki bądź złote monety. Złote monety to tak zwane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, zaiste w celach inwestycyjnych, monety takie w większości wypadków nie mają nominału, są warte tak wiele jak dużo kruszec z którego są zrealizowane. Wartość złota w dłuższym okresie terminu bez ustanku rośnie, dzięki temu inwestując złoto mamy rzeczywiście gwarancję, iż nie zarzucimy. Jak inwestować w srebro?

 

Wkładać w ten kruszec możemy w podobny sposób jak w złoto, a więc nabywając sztabki srebra, a w większości przypadków srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest zazwyczaj waga m.in. 1 uncja. Srebro jako materiał, który można wyczerpać i nie można odbudować także będzie wzmacniało swą wartość w dłuższym okresie czasu, wobec tego w podobny sposób jak w złoto należałoby w nie lokować. Inwestycja w surowce naturalne, a nie waluty ma także inny plus.

O ile zajdzie do różnych sytuacji, które sprawią, że dewiza stanie się bezwartościowa, to cenne kruszce nadal będące doceniane, dzięki temu należałoby wkładać w złoto inwestycyjne choćby zaledwie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, bowiem nie wiemy jak dalej potoczy się polityka finansowa kompletnego świata.

Brak komentarzy