Obligacje Korporacyjne - jak na nich oszczędzać...


Autor: komputer79 | Kategorie: Ciekawostki 
Tagi: oszczędzanie   dla mężczyzn  
10 stycznia 2015, 16:49

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Tym samym, ewentualny kontrahent winien zaznajomić z potencjalnym niebezpieczeństwem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają przykładowe z narzędzi, które pomaga nam ocenić ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.

Jak oszczędzać na obligacjach

Jest to zestawienie różnych propozycji obligacyjnych wespół z ich wyznaczanym ryzykiem. Takie zestawienie jest fabrykowane przez profesjonalnych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji. Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: tężyzna monetarna emitenta oraz potencjalne możliwości rozwoju danej firmy.

Dlatego też, dobitnie zalecamy zaznajomienie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy wolę o kupnu danego papieru drogocennego. Przykładowym z serwisów, który oferuje tego typu skompilowania jest modny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy wyszukać dodatkowo receptę niezatartego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najsłynniejszych emitentów. Naturalnie, wszelkie ratingi są uaktualniane na bieżąco. Jest to jakieś z całego szeregu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji nasyca się co chwila ogromniejszą popularnością.

Przy ocenie rzeczowej propozycji inwestycyjnej trzeba uwzględnić jej dostępność. W wypadku obligacji korporacyjnych, ogromną dostępnością charakteryzują się obligacje Getin Banku. Skądinąd, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym układzie Catalyst, dzięki po kiego możemy drobiazgowo przewertować pełną propozycję danych obligacji.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz