Surowce naturalne - zalety inwestycji


Autor: komputer79 | Kategorie: Ciekawostki 
Tagi: dla mężczyzn  
10 stycznia 2015, 16:58

Jak rozporządzać nazbieranym budżetem, tak żeby na tym nie zgubić? Na wstęp, nie pożądane byłoby lokować 100% pieniędzy w jednym trybie inwestowania, czyli innym sposobem mówiąc dywersyfikacja portfela. W co opłaca się inwestować? Można inwestować w różne kruszce jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto?

Zalety inwestycji w złoto

Inwestycja w złoto polega najczęściej na zakupie jakiejś ilości tego metalu. Nabyć możemy złote sztabki bądź złote monety. Złote monety to tak zwane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, zaiste w celach inwestycyjnych, monety takie w większości wypadków nie mają nominału, są warte tak wiele jak dużo kruszec z którego są zrealizowane. Wartość złota w dłuższym okresie terminu bez ustanku rośnie, dzięki temu inwestując złoto mamy rzeczywiście gwarancję, iż nie zarzucimy. Jak inwestować w srebro?

 

Wkładać w ten kruszec możemy w podobny sposób jak w złoto, a więc nabywając sztabki srebra, a w większości przypadków srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest zazwyczaj waga m.in. 1 uncja. Srebro jako materiał, który można wyczerpać i nie można odbudować także będzie wzmacniało swą wartość w dłuższym okresie czasu, wobec tego w podobny sposób jak w złoto należałoby w nie lokować. Inwestycja w surowce naturalne, a nie waluty ma także inny plus.

O ile zajdzie do różnych sytuacji, które sprawią, że dewiza stanie się bezwartościowa, to cenne kruszce nadal będące doceniane, dzięki temu należałoby wkładać w złoto inwestycyjne choćby zaledwie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, bowiem nie wiemy jak dalej potoczy się polityka finansowa kompletnego świata.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz