Jak korzystać z obligacji?


Autor: komputer79 | Kategorie: Polecane 
Tagi: pieniądze   inwestycje   oszczędzanie  
10 stycznia 2015, 16:48

Obligacje Korporacyjne to dodatkowy gatunek papierów wartościowych, które są emitowane poprzez korporacje jak i wszelkie podmioty aktywności ekonomicznej. Emitując obligacje, ich emitent zmusza się do ich okupienia od konsumentów, za ich pierwotną zapłatę razem z nadzwyczajnymi procentami.

Jak korzystać z obligacji

Do czasu wykupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest trasatem jej klientów. Oczywiście procenty to zaledwie jeden z typów świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w przychodach danego banku. Interesującą propozycją są obligacje banków.

Poprzez swoją długoletnią obecność na rynku a także stałą sytuację pieniężną, banki są autorytatywnymi emitentami. Przez to, coraz więcej ludzi w Polsce, planuje na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są naturalnie banki. Zostaje zaledwie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli kupujemy obligację wyraźnie od emitenta, przy udziale przedstawiciela emisji (np.. domku maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - W inny sposób nabycia obligacji jest wykorzystanie systemu Catalyst.

Catalyst jest układem, który dokonuje autoryzacji a także obrotu wszelakimi winnymi zasobami finansowymi. Poprzez swoje funkcjonowanie oraz możliwości, ustrój Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji.

Wybór rzeczowego rynku zależy od kontrahenci, nie zapomnijmy jednak, iż ustroje takie jak Catalyst, mogą mieć małe opóźnienie przy liczeniu. Z tej racji, zazwyczaj nabycia obligacji, polecamy dopełnianie zakupu na rynku pierwotnym.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz