Kategoria

Internet


Komputer i jego elementy
Autor: komputer79 | Kategorie: Internet  Ciekawostki 
Tagi: technologie   pasywny komputer   bezgłośny pc   radiator do i5  
10 stycznia 2015, 16:55

Niemniej, iż dosyć często decydujemy się na zakup komputerów niestacjonarnych, to w naszych domkach bez przerwy wziętością cieszą się blaszaki stacjonarne, dające znacznie obszerniejsze możliwości - są nie tylko tańsze, dostarczają większą opcję przeróbek modułów, natomiast dodatkowo mogą stać się właściwie ciche! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi wydatkami się to łączy? Już na samym starcie należy dorzucić, iż są dwie metody chłodzenia komponentów - pierwszą są aktywne wiatraki, które są decydującym źródłem hałasu, drugą ponadto są wszego gatunku radiatory.

To w samej rzeczy komputer chłodzony pasywnie może stać się najcichszą jednostką, gdyż jedyny raban będzie wydobywał się z samych komponentów, jak chociażby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może być wprawdzie zagospodarowanie krążka SSD). Należałoby nie zapomnieć o tym, że pasywny komputer PC, a więc komputer bez wentylatorów pożąda słusznie przewiewnej obudowy, która zapewni właściwe odprowadzanie ciepła z jej wnętrza.

Pasywnie chłodzony PC

Wydawać się może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" moduły, które poprzez niewielką siła obliczeniową nie wyzwalają dużych ilości ciepła do otoczenia. Nic bardziej mylnego! Dziś elementy komputerowe są stwarzane w taki sposób, żeby były jak w największym stopniu wydajne i zużywały jak najmniej żywości - w takim razie doniosła jest jedynie wielkość radiatora (i jego sama budowa) - wytwórcy kart graficznych, czy procesorów sami przynoszą nam niezwykle notorycznie wybór przy zakupie - czy chcemy zdobyć komponent chłodzony pasywnie, czy aktywnie.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby naprawdę w czas stosowania danej jednostki odmienić sposób jej chłodzenia!

Oszczędzanie w banku - od czego zacząć?...
Autor: komputer79 | Kategorie: Internet  Polecane 
Tagi: pieniądze   inwestycje   oszczędzanie  
10 stycznia 2015, 16:53

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latkach użytkowaliśmy dosyć często. Bo dodatkowo wreszcie przekazaliśmy sobie ideę z tego, że pożądane byłoby mieć odłożoną pewną sumę, nie tylko na tak zwaną "czarną godzinę". Oczywiście większość z nas posiada choć jedno konto bankowe jak i konto oszczędnościowe. Jak bierze się z wielu sondaży, to zaiste konta oszczędnościowe są otoczeniami na których inwestujemy potencjalne nadwyżki walutowe - zwyczajowo wprawdzie nie ma tego nazbyt wiele.

Nie ma zarówno co ukrywać: to wystrzałowy sposób, o ile chcemy odroczyć pieniądze na chwilę a później bez jakichkolwiek ciągłości sięgnąć po nie w razie potrzeby. Konta ekonomiczne są z reguły nisko oprocentowane, nie będą w takim przypadku użyczały się wówczas, kiedy uważasz o regularnym odkładaniu środków co miesiąc.

Oszczędzanie w banku

Jeżeli chcesz zacząć cykliczne zachowywanie, warto ulokować pieniądze na lokacie. Nie musi ich być sporo - chodzi jedynie o to, byś poprzez dwa względnie trzy miesiące, w porównaniu do rozciągłości trwania lokaty, przyzwyczaił się do tego, że pieniądze, które odłożyłeś są poprzez pewien czas niedostępne i nie możesz nimi bez przeszkód przekręcać.

 

Chociażby oszczędzanie długoterminowe należy w jakimś momencie zacząć, choćby nawet oszczędzanie będziesz zaczynać od przysłowiowego zera względnie od niezwykle małej kwoty. Doczekaj tylko w postanowieniu i każdego miesiąca przerzucaj, chociażby na rachunek oszczędnościowy niedużą kwotę.

Nie odczujesz tego czynnika w dziennym funkcjonowaniu, a po kilku miesiącach będziesz mile zaskoczony zauważając, że bez obszerniejszych poświęceń udało Ci się coś odwlec.