Archiwum styczeń 2015, strona 1


Pożyczki a oszczędzanie z Pro-Zyskiem
Autor: komputer79 | Kategorie: Polecane 
Tagi: inwestycje   oszczędzanie  
10 stycznia 2015, 16:51

Robota to sposób na wzbogacenie się pieniędzy służących do utrzymania się. Lecz nikt nie powinien wydawać wszystkich zapracowanych poprzez siebie pieniędzy. Wszelcy teoretycy ekonomii od przez cały czas głoszą, że podstawą dobrej kondycji płatniczej osoby materialnej jest, oprócz profesji zarobkowej, także oszczędzania i rozsądne gospodarowanie odroczonymi środkami. Takim gospodarowaniem na 100% nie jest trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

Środki zdeponowane w taki sposób w rzeczywistości tracą na wartości ze względu toków inflacyjnych (wzrostu wartości tłumiącego siłę nabywczą posiadanych środków). W związku z tym też oszczędzanie powinno pojawiać się równocześnie z rozumowym inwestowaniem posiadanych pieniędzy. Najprostszym sposobem od zawsze było założenie pieniędzy na lokatę. Ten produkt płatniczy polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na uzgodniony czas, za co w zamian odbieramy odsetki, w wysokości paru procent w skal roku.

Sposób na oszczędzanie z Pro-Zyskiem

Nie są to wiec zbyt wysokie zyski, chociaż jest to chyba najbezpieczniejszy sposób inwestowania oszczędności. Istnieją jednak także inne formy inwestowania oszczędności. Przykładową z nich są pożyczki społecznościowe. Co oznacza? - spyta niejeden ewentualny inwestor. Przybliżmy wobec tego zasadę funkcjonowania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży w tym miejscu spółka Nobiles2 i jej oferta.

Program oszczędzania Pro-Zysk, proponowany przez Nobiles2, bazuje istotnie na pożyczkach społecznościowych. W skrócie mówiąc Nobiles2 pośredniczy pomiędzy postacią wkładającą własne środki (która w tym momencie będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc równocześnie gwarantem spłaty pożyczki.

Decydując się na ten gatunek inwestycji możemy liczyć na duże przychody, natomiast równolegle, nie podobnie jak w wypadku innych zyskownych inwestycji, obowiązuje w tym miejscu gwarancja zwrotu kapitału, bowiem Nobiles2, będąc swoistym poręczycielem kompletnego podjęcia, umożliwia bezpieczne udzielanie pożyczek, kasując właśnie tak ryzyko zagubienia naszych środków. Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, oszczędzanie osiągnęło do szczętu najnowszy aspekt. Nie musi naprawdę polegać na otrzymywaniu delikatnych sum z lokat, lecz może wyznaczać nawet posiłkowe zarzewie zysku.

Obligacje Korporacyjne - jak na nich oszczędzać...
Autor: komputer79 | Kategorie: Ciekawostki 
Tagi: oszczędzanie   dla mężczyzn  
10 stycznia 2015, 16:49

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Tym samym, ewentualny kontrahent winien zaznajomić z potencjalnym niebezpieczeństwem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają przykładowe z narzędzi, które pomaga nam ocenić ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.

Jak oszczędzać na obligacjach

Jest to zestawienie różnych propozycji obligacyjnych wespół z ich wyznaczanym ryzykiem. Takie zestawienie jest fabrykowane przez profesjonalnych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji. Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: tężyzna monetarna emitenta oraz potencjalne możliwości rozwoju danej firmy.

Dlatego też, dobitnie zalecamy zaznajomienie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy wolę o kupnu danego papieru drogocennego. Przykładowym z serwisów, który oferuje tego typu skompilowania jest modny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy wyszukać dodatkowo receptę niezatartego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najsłynniejszych emitentów. Naturalnie, wszelkie ratingi są uaktualniane na bieżąco. Jest to jakieś z całego szeregu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji nasyca się co chwila ogromniejszą popularnością.

Przy ocenie rzeczowej propozycji inwestycyjnej trzeba uwzględnić jej dostępność. W wypadku obligacji korporacyjnych, ogromną dostępnością charakteryzują się obligacje Getin Banku. Skądinąd, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym układzie Catalyst, dzięki po kiego możemy drobiazgowo przewertować pełną propozycję danych obligacji.

Jak korzystać z obligacji?
Autor: komputer79 | Kategorie: Polecane 
Tagi: pieniądze   inwestycje   oszczędzanie  
10 stycznia 2015, 16:48

Obligacje Korporacyjne to dodatkowy gatunek papierów wartościowych, które są emitowane poprzez korporacje jak i wszelkie podmioty aktywności ekonomicznej. Emitując obligacje, ich emitent zmusza się do ich okupienia od konsumentów, za ich pierwotną zapłatę razem z nadzwyczajnymi procentami.

Jak korzystać z obligacji

Do czasu wykupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest trasatem jej klientów. Oczywiście procenty to zaledwie jeden z typów świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w przychodach danego banku. Interesującą propozycją są obligacje banków.

Poprzez swoją długoletnią obecność na rynku a także stałą sytuację pieniężną, banki są autorytatywnymi emitentami. Przez to, coraz więcej ludzi w Polsce, planuje na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są naturalnie banki. Zostaje zaledwie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli kupujemy obligację wyraźnie od emitenta, przy udziale przedstawiciela emisji (np.. domku maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - W inny sposób nabycia obligacji jest wykorzystanie systemu Catalyst.

Catalyst jest układem, który dokonuje autoryzacji a także obrotu wszelakimi winnymi zasobami finansowymi. Poprzez swoje funkcjonowanie oraz możliwości, ustrój Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji.

Wybór rzeczowego rynku zależy od kontrahenci, nie zapomnijmy jednak, iż ustroje takie jak Catalyst, mogą mieć małe opóźnienie przy liczeniu. Z tej racji, zazwyczaj nabycia obligacji, polecamy dopełnianie zakupu na rynku pierwotnym.