Najnowsze wpisy, strona 1


Komputer i jego elementy
Autor: komputer79 | Kategorie: Internet  Ciekawostki 
Tagi: technologie   pasywny komputer   bezgłośny pc   radiator do i5  
10 stycznia 2015, 16:55

Niemniej, iż dosyć często decydujemy się na zakup komputerów niestacjonarnych, to w naszych domkach bez przerwy wziętością cieszą się blaszaki stacjonarne, dające znacznie obszerniejsze możliwości - są nie tylko tańsze, dostarczają większą opcję przeróbek modułów, natomiast dodatkowo mogą stać się właściwie ciche! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi wydatkami się to łączy? Już na samym starcie należy dorzucić, iż są dwie metody chłodzenia komponentów - pierwszą są aktywne wiatraki, które są decydującym źródłem hałasu, drugą ponadto są wszego gatunku radiatory.

To w samej rzeczy komputer chłodzony pasywnie może stać się najcichszą jednostką, gdyż jedyny raban będzie wydobywał się z samych komponentów, jak chociażby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może być wprawdzie zagospodarowanie krążka SSD). Należałoby nie zapomnieć o tym, że pasywny komputer PC, a więc komputer bez wentylatorów pożąda słusznie przewiewnej obudowy, która zapewni właściwe odprowadzanie ciepła z jej wnętrza.

Pasywnie chłodzony PC

Wydawać się może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" moduły, które poprzez niewielką siła obliczeniową nie wyzwalają dużych ilości ciepła do otoczenia. Nic bardziej mylnego! Dziś elementy komputerowe są stwarzane w taki sposób, żeby były jak w największym stopniu wydajne i zużywały jak najmniej żywości - w takim razie doniosła jest jedynie wielkość radiatora (i jego sama budowa) - wytwórcy kart graficznych, czy procesorów sami przynoszą nam niezwykle notorycznie wybór przy zakupie - czy chcemy zdobyć komponent chłodzony pasywnie, czy aktywnie.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby naprawdę w czas stosowania danej jednostki odmienić sposób jej chłodzenia!

Lokaty bankowe dają bezpieczeństwo
Autor: komputer79 | Kategorie: Ciekawostki 
Tagi: oszczędzanie   dla mężczyzn  
10 stycznia 2015, 16:54

W obecnych czasach zewsząd atakują nas reklamy banków i innych korporacji, oferujących różnorakie instrumenty pomnażania naszych pieniędzy. Kuszą nas znane postaci, używane w reklamach kolory, wciągające melodie czy nośne motta. Jednakże mieć na uwadze powinno się, że pieniądze są ideą, nad którą należałoby zastanowić się dłuższą chwileczkę, z tego powodu że niefachowo podjęta wola może nas boleśnie "uderzyć po kieszeni".

Lokaty bankowe dają bezpieczeństwo

Oczywiście przy wyborze właściwego banku i trybu szczędzenia (np.. oszczędzanie na lokatach) wskazane jest poszukać mniej bądź bardziej zawodowej pomocy. Na rynku działa sporo instytucji zajmujących się doradztwem finansowym. Ich pracownicy zawodowo porównają wszystkie osiągalne oferty i odpowiednio z możliwościami czy też preferencjami klienta, pokażą wszystkie za i przeciw rzeczowych wyborów. Jeżeli jednakże nie chcemy wydawać pieniędzy na konsultantów, pomyślny będzie ranking lokat. Wiele takowych wyszukać można w Internecie.

Uwzględniają one mnogie kryteria wyceny lokat. Między pojedynczymi rankingami występuję różnice, jednakże bez wątpliwości najlepsze lokaty bankowe znajdują się u szczytu każdego z nich. Niekoniecznie ich sytuacje mogą się różnić o jedną albo dwie, zależnie od kryterium panującego w danym rankingu.

Rankingi uwzględniają wielorakie rodzaje lokat, a więc lokaty o stałym oprocentowaniu, ale dodatkowo lokaty o zmiennym oprocentowaniu. Wiele serwisów, które zamieszczają szyki lokat, na własnych stronach umieszcza dodatkowo kalkulatory, dzięki którym możemy ocenić zysk z lokat, w stosunku do rodzaju wybranej lokaty i jej rozciągłości.

Oszczędzanie w banku - od czego zacząć?...
Autor: komputer79 | Kategorie: Internet  Polecane 
Tagi: pieniądze   inwestycje   oszczędzanie  
10 stycznia 2015, 16:53

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latkach użytkowaliśmy dosyć często. Bo dodatkowo wreszcie przekazaliśmy sobie ideę z tego, że pożądane byłoby mieć odłożoną pewną sumę, nie tylko na tak zwaną "czarną godzinę". Oczywiście większość z nas posiada choć jedno konto bankowe jak i konto oszczędnościowe. Jak bierze się z wielu sondaży, to zaiste konta oszczędnościowe są otoczeniami na których inwestujemy potencjalne nadwyżki walutowe - zwyczajowo wprawdzie nie ma tego nazbyt wiele.

Nie ma zarówno co ukrywać: to wystrzałowy sposób, o ile chcemy odroczyć pieniądze na chwilę a później bez jakichkolwiek ciągłości sięgnąć po nie w razie potrzeby. Konta ekonomiczne są z reguły nisko oprocentowane, nie będą w takim przypadku użyczały się wówczas, kiedy uważasz o regularnym odkładaniu środków co miesiąc.

Oszczędzanie w banku

Jeżeli chcesz zacząć cykliczne zachowywanie, warto ulokować pieniądze na lokacie. Nie musi ich być sporo - chodzi jedynie o to, byś poprzez dwa względnie trzy miesiące, w porównaniu do rozciągłości trwania lokaty, przyzwyczaił się do tego, że pieniądze, które odłożyłeś są poprzez pewien czas niedostępne i nie możesz nimi bez przeszkód przekręcać.

 

Chociażby oszczędzanie długoterminowe należy w jakimś momencie zacząć, choćby nawet oszczędzanie będziesz zaczynać od przysłowiowego zera względnie od niezwykle małej kwoty. Doczekaj tylko w postanowieniu i każdego miesiąca przerzucaj, chociażby na rachunek oszczędnościowy niedużą kwotę.

Nie odczujesz tego czynnika w dziennym funkcjonowaniu, a po kilku miesiącach będziesz mile zaskoczony zauważając, że bez obszerniejszych poświęceń udało Ci się coś odwlec.

Jak osiagnąć sukces w życiu
Autor: komputer79 | Kategorie: Ciekawostki 
Tagi: pieniądze   sukces   oszczędzanie   dla mężczyzn  
10 stycznia 2015, 16:52

Wolność finansowa - ten zwrot dla wielu jest motywem, do którego dąży przez kompletne życie. Ale zwłaszcza czym jest sukces życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu życiowego? Jakże określić, czy komuś udało się takowy spełnić tudzież nie? Jakich kryteriów powinno się zastosować, ażeby precyzyjnie określić istnienie i wielkość triumfu?

Sukces życiowy sekrety bogactwa

Zapytywanie zawarte w tytule tego teksu wydaje się pospolite i postawione zwłaszcza retorycznie. Lecz wyłącznie z pozoru. Po chwileczek namysłu rzeczywiście każdy zajdzie do wniosku, że nie jest łatwo określić momencik, w którym można z pełną stanowczością powiedzieć, iż życiowy sukces stał się obcym udziałem.

Dla całego szeregu ludzi prostym, i głównie jedynym, sposobem na określenie spełnienia sukcesu życiowego poprzez daną osobę jest popatrzenie na jej status majątkowy. O ile cechuje się on stosowną ilością zer na koncie aprobują oni, iż postać taka spełniła niezależność i sukces finansowy, a co za tym idzie i witalny. Zdaje się jednak, iż jest to za bardzo pobieżne podejście do tej idei.

Bo co w tym momencie powiedzieć o postaci, która stała się bogata dzięki wygranej w totolotku? Z całą pewnością napełnia ona warunek o właściwej ilości zer na koncie. Czy tymczasem pójście do kolektury i usunięcie kilku cyfr, dzięki z jakiego powodu wygrywa się fortunę, przynosi podstawy do stwierdzenia o tym, iż triumfujący spełnił tryumf witalny? Względnie nie - a więc nie było to rezultatem jego profesji tudzież zadziwiających zdolności, a jedynie zrządzeniem losu. Joe Vitale autor książek motywacyjnych ogłasza, że o ile pozbędziemy ograniczających się nas uprzedzeń i kompleksów jesteśmy w mocy poczynić i osiągnąć przede wszystkim wszystko.

Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najłatwiejsza droga do sukcesu. Niewątpliwie niezbędna jest dodatkowo zarówno stała ciągłość i upór, jednakże swoje nastawienie i ujęcie o możliwości osiągania wszech zaplanowanych motywów to podstawa. Nierzadko w tym kontekście cytuje się prawo przyciągania, według którego nasze osobiste stanowisko determinuje to jak wygląda rzeczywistość. Skutkiem tego też można wyciągnąć bezproblemowy wniosek, iż triumf żywotny to w zasadzie zręczność uzyskiwania wszelkich zdecydowanych motywów. O ile uspokoimy taką wprawę, wszelkie inne trefne żywotne triumfy, takie jak choćby majętność, osiągniemy mimochodem.

Pożyczki a oszczędzanie z Pro-Zyskiem
Autor: komputer79 | Kategorie: Polecane 
Tagi: inwestycje   oszczędzanie  
10 stycznia 2015, 16:51

Robota to sposób na wzbogacenie się pieniędzy służących do utrzymania się. Lecz nikt nie powinien wydawać wszystkich zapracowanych poprzez siebie pieniędzy. Wszelcy teoretycy ekonomii od przez cały czas głoszą, że podstawą dobrej kondycji płatniczej osoby materialnej jest, oprócz profesji zarobkowej, także oszczędzania i rozsądne gospodarowanie odroczonymi środkami. Takim gospodarowaniem na 100% nie jest trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

Środki zdeponowane w taki sposób w rzeczywistości tracą na wartości ze względu toków inflacyjnych (wzrostu wartości tłumiącego siłę nabywczą posiadanych środków). W związku z tym też oszczędzanie powinno pojawiać się równocześnie z rozumowym inwestowaniem posiadanych pieniędzy. Najprostszym sposobem od zawsze było założenie pieniędzy na lokatę. Ten produkt płatniczy polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na uzgodniony czas, za co w zamian odbieramy odsetki, w wysokości paru procent w skal roku.

Sposób na oszczędzanie z Pro-Zyskiem

Nie są to wiec zbyt wysokie zyski, chociaż jest to chyba najbezpieczniejszy sposób inwestowania oszczędności. Istnieją jednak także inne formy inwestowania oszczędności. Przykładową z nich są pożyczki społecznościowe. Co oznacza? - spyta niejeden ewentualny inwestor. Przybliżmy wobec tego zasadę funkcjonowania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży w tym miejscu spółka Nobiles2 i jej oferta.

Program oszczędzania Pro-Zysk, proponowany przez Nobiles2, bazuje istotnie na pożyczkach społecznościowych. W skrócie mówiąc Nobiles2 pośredniczy pomiędzy postacią wkładającą własne środki (która w tym momencie będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc równocześnie gwarantem spłaty pożyczki.

Decydując się na ten gatunek inwestycji możemy liczyć na duże przychody, natomiast równolegle, nie podobnie jak w wypadku innych zyskownych inwestycji, obowiązuje w tym miejscu gwarancja zwrotu kapitału, bowiem Nobiles2, będąc swoistym poręczycielem kompletnego podjęcia, umożliwia bezpieczne udzielanie pożyczek, kasując właśnie tak ryzyko zagubienia naszych środków. Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, oszczędzanie osiągnęło do szczętu najnowszy aspekt. Nie musi naprawdę polegać na otrzymywaniu delikatnych sum z lokat, lecz może wyznaczać nawet posiłkowe zarzewie zysku.

Obligacje Korporacyjne - jak na nich oszczędzać...
Autor: komputer79 | Kategorie: Ciekawostki 
Tagi: oszczędzanie   dla mężczyzn  
10 stycznia 2015, 16:49

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Tym samym, ewentualny kontrahent winien zaznajomić z potencjalnym niebezpieczeństwem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają przykładowe z narzędzi, które pomaga nam ocenić ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.

Jak oszczędzać na obligacjach

Jest to zestawienie różnych propozycji obligacyjnych wespół z ich wyznaczanym ryzykiem. Takie zestawienie jest fabrykowane przez profesjonalnych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji. Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: tężyzna monetarna emitenta oraz potencjalne możliwości rozwoju danej firmy.

Dlatego też, dobitnie zalecamy zaznajomienie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy wolę o kupnu danego papieru drogocennego. Przykładowym z serwisów, który oferuje tego typu skompilowania jest modny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy wyszukać dodatkowo receptę niezatartego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najsłynniejszych emitentów. Naturalnie, wszelkie ratingi są uaktualniane na bieżąco. Jest to jakieś z całego szeregu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji nasyca się co chwila ogromniejszą popularnością.

Przy ocenie rzeczowej propozycji inwestycyjnej trzeba uwzględnić jej dostępność. W wypadku obligacji korporacyjnych, ogromną dostępnością charakteryzują się obligacje Getin Banku. Skądinąd, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym układzie Catalyst, dzięki po kiego możemy drobiazgowo przewertować pełną propozycję danych obligacji.

Jak korzystać z obligacji?
Autor: komputer79 | Kategorie: Polecane 
Tagi: pieniądze   inwestycje   oszczędzanie  
10 stycznia 2015, 16:48

Obligacje Korporacyjne to dodatkowy gatunek papierów wartościowych, które są emitowane poprzez korporacje jak i wszelkie podmioty aktywności ekonomicznej. Emitując obligacje, ich emitent zmusza się do ich okupienia od konsumentów, za ich pierwotną zapłatę razem z nadzwyczajnymi procentami.

Jak korzystać z obligacji

Do czasu wykupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest trasatem jej klientów. Oczywiście procenty to zaledwie jeden z typów świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w przychodach danego banku. Interesującą propozycją są obligacje banków.

Poprzez swoją długoletnią obecność na rynku a także stałą sytuację pieniężną, banki są autorytatywnymi emitentami. Przez to, coraz więcej ludzi w Polsce, planuje na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są naturalnie banki. Zostaje zaledwie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli kupujemy obligację wyraźnie od emitenta, przy udziale przedstawiciela emisji (np.. domku maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - W inny sposób nabycia obligacji jest wykorzystanie systemu Catalyst.

Catalyst jest układem, który dokonuje autoryzacji a także obrotu wszelakimi winnymi zasobami finansowymi. Poprzez swoje funkcjonowanie oraz możliwości, ustrój Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji.

Wybór rzeczowego rynku zależy od kontrahenci, nie zapomnijmy jednak, iż ustroje takie jak Catalyst, mogą mieć małe opóźnienie przy liczeniu. Z tej racji, zazwyczaj nabycia obligacji, polecamy dopełnianie zakupu na rynku pierwotnym.